Dziś chcę obalić mit o tym, że my, kobiety, jesteśmy niezdecydowane.

kobieta pewna siebie

Absolutnie się z tym nie zgadzam, choć świat mężczyzn często tak na nas spogląda. Pamiętam, jak przed wieloma laty byłam na spektaklu teatralnym, z którego pochodzą słowa: „Kobieta się waha”.  Tak, czasami, jak każdy.

I moim zdaniem wahanie nie jest zależne od płci, co wielokrotnie my kobiety udowadniamy. I również udowadniamy, że nasze miejsce nie jest w kuchni, choć wielu (niestety) tak nas postrzega.

My, kobiety, jesteśmy bardzo zdecydowane. Wiemy, czego chcemy i dlatego tak długo tego czegoś szukamy? Bardzo dobrze też wiemy, że potrafimy zdecydować się natychmiast – w jednej chwili, kiedy coś „wpadnie nam w oko” i jest rzeczywiście takie, jakie chcemy. To przecież najlepsze zakupy. Niczego nie szukamy, a okazuje się, że trafiamy. Znacie to?

My też bardzo dobrze wiemy, czego potrzebujemy w naszym związku i relacjach, choć nie zawsze – niestety wiemy, jak to osiągnąć.

I dlatego dziś zabieram Cię w miejsce, w którym nauczysz się, jak możesz osiągnąć to, na czym Ci zależy w związku i w relacjach. Gotowa?

Pokazuję  Ci dziś od środka, co zawarłam w Akademii Kobiet Pewnych Siebie.  Może nie wiesz, że Akademia jest tym produktem, którego szukasz, ale jak ją zobaczysz? To strzał w dziesiątkę ?

Akademia Kobiet Pewnych Siebie to kurs – warsztat grupowy dla kobiet.

Dlaczego grupowy? Bo wzajemnie udzielimy sobie wsparcia i pomocy. Bo z grupy bierze się motywacja i siła pozwalająca działać. W grupie można pogadać i znaleźć zrozumienie i pomoc w trudnych sytuacjach. A że trudnych sytuacji w związku i relacjach nie brakuje? O tym nie muszę przekonywać żadnej z Was.

Program Akademii to 6 spotkań on-line, z których każde nastawione jest na realizację konkretnego celu. Skąd znam te cele – potrzeby kobiet? Nie wymyśliłam ich – same mi o nich opowiadają wielokrotnie. To były również moje cele, kiedy budowałam stabilnie i skutecznie swoją pewność siebie i wszystkie jej filary. Jakie to są więc spotkania i cele?

Program Akademii Kobiet Pewnych Siebie

Spotkanie 1. Samoświadomość i tożsamość

 Cel – jestem sobą, akceptuję siebie. Nie boję się tego, co pomyślą inni.

Spotkanie 2. Wartości i potrzeby

Cel – wierzę, że to, co robię, jest dobre i nikogo nie krzywdzi. Żyję w zgodzie ze swoimi wartościami. Mówię, co mi jest potrzebne i czego chcę. Stawiam granice.

Spotkanie 3. Samoakceptacja i samoocena

cel – jestem  „wystarczająca”, czyli rozprawiam się z wewnętrzym i zewnętrznym krytykiem. Znam swoją wartość – nie tracę głowy w nieoczekiwanych momentach

Spotkanie 4. Wiara w siebie i poczucie własnej wartości

Cel – stawiam cele i je realizuję. Mój strach mnie nie ogranicza. Nie boję się konfliktów. Świadomie w nich uczestniczę.

Spotkanie 5. Świadomość własnych emocji – inteligencja emocjonalna

Cel – rozumiem swoje emocje i świadomie nimi zarządzam. Wyrażam gniew i złość, nie raniąc innych. Nie poddaję się, szukam rozwiązań i działam dalej.

Spotkanie 6. Pewność siebie w związku i w relacjach

Cel – skutecznie wykorzystuję narzędzia asertywności i empatii w związku i w relacjach.

Czego nauczysz się w Akademii?

W czasie wszystkich spotkań oraz w pracy pomiędzy nimi, bardzo duży akcent zostanie położony na naukę otwartej komunikacji, dzięki której  zaczniesz wyrażać siebie w nowy sposób oparty na pewności siebie, ale równocześnie taki sposób, który nie niszczy relacji a je umacnia.

Wszystkie filary pewności siebie, otwarta komunikacja kształtują się w działaniu, nie poprzez teoretyczną wiedzę. W Akademii otrzymasz potrzebną wiedzę, jednak skupisz się przede wszystkim na działaniu, aby dzięki Twojej pewności siebie, odwadze i asertywności w Twoim związku i Twoich relacjach zaszły zmiany, jakich potrzebujesz i jakich oczekujesz. A może nie wiesz, jakie to potrzeby?

Zostawiam Ci je na stronie Akademii – wyraziły je kobiety, którym zależy na pewności siebie. Może to  również Twoje potrzeby?
Wstęp do Akademii  otwarty jest  tylko do 18 marca… Zdecydujesz się, czy się wahasz? Jeszcze zdążysz przemyśleć,  a nawet mnie zapytać o swoje wątpliwości ?

Twój związek, Twoja pewność siebie to Twoja sprawa.

Wahasz się co do tego, czy jesteś zdecydowana, aby wziąć je we własne ręce?

Małgosia Gumowska  – Coach Dobrych Relacji.

Zostaw komentarz