Czy jesteś wystarczająco dobra?!

zdjęcie blog do artykulu

[vc_row][vc_column][vc_column_text]„Nie jestem dość dobra”, „Nie lubię tego, jak wyglądam”, „Czuję się samotna, nikt mnie nie rozumie”, „Nie lubię konfrontacji”, „Nie umiem odmawiać innym i zawsze daję się w coś wkręcić”…

”Ja wiem, że powinnam myśleć i robić inaczej, ale jakoś tak nie mam odwagi, nie udaje mi się. Mój perfekcjonizm mi przeszkadza, ale nie umiem inaczej. Ja wiem, że to głupie, ale gdy usłyszę komplement, to się wycofuję. Nie umiem przyjmować ani komplementów, ani krytyki”.

Jeśli w tych opisach rozpoznajesz siebie, to wiedz, że nie jesteś sama. Słowa te nie zostały przeze mnie wymyślone. Są autentycznymi wypowiedziami autentycznych kobiet. Ich doświadczeniem jest brak wiary w siebie, brak akceptacji dla swojego wyglądu, swojej fizyczności, dla siebie w ogóle. Porównują się z innymi a poprzeczkę w życiu prywatnym i zawodowym ustawiają niezwykle wysoko – przede wszystkim sobie.

Nie jest łatwo tak żyć. Częściej spełniając oczekiwania innych niż swoje własne, bojąc się swoich uczuć i emocji – skrywając je głęboko, same sobie robimy krzywdę, Nie robimy tego w pełni świadomie, ale też nieustannie toczymy wewnętrzną dyskusję między tym, co chcę a tym, co powinnam i muszę. Równocześnie swoje marzenia, swoje plany, samą siebie „chowamy” bardzo głęboko, dostosowując się do świata i innych ludzi.

Kończymy studia, mamy dobrą pracę, spotykamy się ze znajomymi. Niby wszystko w porządku, tylko serce gdzieś się wyrywa a żołądek lub gardło ściska obawa, że nie jestem dość dobra, że wciąż za mało doskonała, żeby mnie kochać i akceptować. Wciąż nie wierzę w siebie lub wciąż za mało wierzę.

Z myślą o Was wszystkich przygotowałam warsztaty „UWIERZ W SIEBIE”.

Ja bardzo dobrze wiem, jak to jest nie wierzyć w siebie, jak to jest dostosowywać się, by zasłużyć na akceptację i miłość. Ja też dobrze wiem, jak trudno jest otworzyć się przed innymi a nawet wypowiedzieć na forum. Jako mała dziewczynka – a nawet już całkiem dorosła kobieta, czerwieniłam się przy każdej okazji, kiedy musiałam zabrać głos. Im bardziej się czerwieniłam, tym bardziej miałam tego świadomość i tym bardziej chciałam uciec i schować się w mysią dziurę.  Swoje sukcesy, swoje osiągnięcia bagatelizowałam, bo przecież „ja nic takiego nie zrobiłam”. Wciąż byłam „za mało dobra”- zawsze według mnie inni byli lepsi i oni to naprawdę mieli sukcesy. Mogłabym jeszcze niejedno o sobie napisać, ale nie o mnie już tu chodzi. Dziś jestem kobietą pełną wiary w siebie i swoje możliwości. Kocham z odwaga i jestem kochana. Realizuję swoje marzenia i plany, akceptuję siebie w pełni. Pracuję nad sobą i dla siebie, rozwijając się.

Tym wszystkim chcę się z Wami dzielić i podzielić, bo moment, w którym uwierzyłam w siebie, dając sobie prawo do siebie samej i do miłości do samej siebie, jest momentem, dla którego warto się trudzić, warto wyruszyć w drogę na poszukiwanie i odkrywanie siebie samej. Ten moment wart jest każdego wysiłku, bo potem życie przynosi wszystko to, na czym nam zależy  i o czym tylko marzyłyśmy.

Warsztaty  „UWIERZ W SIEBIE”  to cykl czterech spotkań w bardzo kameralnym gronie maksymalnie sześciu osób.

 Intymność tych spotkań sprzyja otwarciu a grupowy charakter – dzieleniu się doświadczeniami. Grupa jest też rodzajem wsparcia, które jest niezwykle potrzebne w procesie zmiany.

Warsztaty odbywają się co dwa tygodnie, a każde spotkanie toczy się wokół jednego tematu. Tematy zostały ułożone tak, aby każda z Was mogła przyjrzeć się sobie w relacji z samą sobą oraz w ważnych dla siebie relacjach z innymi ludźmi. Każde spotkanie trwa około trzech godzin i ma miejsce zawsze w piątek od 17. Początek weekendu to dobry moment,  aby zrobić coś dla siebie samej, aby porozmawiać z innymi o swoich sprawach i kłopotach. To dobry czas, by zacząć wierzyć w siebie i swoje możliwości. To dobry czas, by wreszcie zrobić coś dla samej siebie.

Warsztaty „UWIERZ W SIEBIE”  przeznaczone są dla kobiet w każdym wieku.

To nie metryka decyduje o tym, jakie jesteśmy i co o sobie myślimy. Szkoda tylko zostawiać to na później  – na kiedyś, bo najwięcej tracimy my same.

Warsztaty „UWIERZ W SIEBIE” prowadzone są metodami coachingowymi, które pozwalają nie tylko na samopoznanie, ale również na wytyczanie i realizację  odkrywanych przez Ciebie celów i marzeń.

PROGRAM WARSZTATÓW – według kolejności spotkań:

1 – KIM JESTEM, CZEGO PRAGNĘ, CO MNIE OGRANICZA?
Ten temat pozwoli na spotkanie z samą sobą, na odkrywanie siebie i tego, co ukryte w podświadomości. Dzięki temu spotkaniu zaczniesz odkrywać swoja tożsamość i swoje ograniczenia. Potrzebujesz tego, aby uczynić kolejny krok.

2 – MOCNE I SŁABE STRONY, JAK RADZIĆ SOBIE Z PORAŻKAMI I BŁĘDAMI? Spotkanie drugie przyniesie nowe doświadczenia związane z postrzeganiem porażek i błędów. Porozmawiamy też o perfekcjonizmie i o tym, co z nim zrobić, aby nie niszczył Ciebie samej i ludzi w relacjach z Tobą. To krok w kierunku bycia szczęśliwą z samą sobą.

3 –  EMOCJE I UCZUCIA SĄ DLA MNIE, NIE PRZECIWKO MNIE.
Czym są emocje i uczucia, jak sobie z nimi radzić, jak w ogóle dopuścić je do głosu? Co zrobić, aby się ich nie obawiać i przyjąć je w różnych barwach i odcieniach. Spotkanie to będzie też okazją do porozmawiania o swoich potrzebach i o stawianiu granic.

4 – SIŁA ASERTYWNOŚCI I EMPATII.
Komunikowanie siebie samej i komunikowanie się z innymi pozwala nam wchodzić w relacje i je tworzyć. Bez komunikacji, bez rozmowy nie ma też związków. Spotkanie czwarte stworzy okazję do przyjrzenia się sobie w relacjach, pozwoli na odkrycie własnych wzorców komunikacyjnych a dzięki temu stworzy możliwość przemodelowania tych wzorców, które nam nie służą.

Na każdym spotkaniu znajdzie się też czas i miejsce na to, by porozmawiać o tym, co  dla Was ważne i co Was zaciekawia. Spotkania będą też okazją do tego, by podzielić się z grupą swoimi sprawami, radościami, smutkami…

Nie czekaj! Urodziłaś się po to, by być szczęśliwą.

 

Miejsce: Warszawa ul. Świętokrzyska 18

Daty spotkań:

  • SPOTKANIE 1: 7 lutego 17:00 – 20:00
  • SPOTKANIE 2: 21 lutego 17:00 – 20:00
  • SPOTKANIE 3: 6 marca 17:00 – 20:00
  • SPOTKANIE 4: 20 marca 17:00 – 20:00

Koszt: 100 zł za każde 3-godzinne spotkanie

Płatność:

  • jednorazowo – ze zniżką 10%, czyli 360 zł za całość
  • w dwóch ratach: 200 zł przed pierwszym spotkaniem i 200 zł przed trzecim

PAMIĘTAJ – URODZIŁAŚ SIĘ PO TO, BY BYĆ SZCZĘŚLIWĄ!

Bilety do kupienia w moim sklepie![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column]

[/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz